Σπουδαίο διπλό για τον Ολυμπιακό επί του Εθνικού Άχνας με 0-2, σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Εθνικός είχε την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο ενώ ήταν η ομάδα που απείλησε περισσότερες φορές για να πετύχει τέρμα. Από την άλλη ο Ερμής προσπάθησε αρχικά να κρατήσει το μηδέν στην εστία του ενώ είχε και μια ξεκάθαρη φάση με τον Ραφίνια για να σκοράρει.

Τελικά οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί ισόπαλο 0-0.

Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε πιο καλά και έφτιαξε φάσεις όμως ο Ερμής ήταν αυτός που πέτυχε το τέρμα στο 59′.

Οι φτεροπόδαροι έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Ραφίνια έδωσε κάθετη πάσα στον Κονέ ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Μποκατίνοφ για το 0-1. Στο 62′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα. Ο Δημητρίου έδωσε στον Ραφίνια, ο οποίος με όμορφο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον κίπερ του Εθνικού για να κάνει το 0-2.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και ο Ερμής πήρε σημαντική νίκη φτάνοντας στους τρεις βαθμούς όσους έχει και ο Εθνικός.